Články družina

Z důvodu prezidentských voleb, konaných 12. ledna 2018 je upraven provoz školní družiny. Prosíme rodiče, aby si děti vyzvedli nejpozději do 16:00.

V pátek 12. ledna bude ranní a koncová družina ve 2. patře ve 1.B Prosíme, zvoňte na zvonek III. oddělení 1.B (hnědý čtvereček).

Provoz všech oddělení školní družiny je ve 2. patře.

  • Všechny oddělení zůstávají ve svých třídách.
  • Provoz školní družiny je ve druhém patře do 14:00!

Po 14:00 odcházejí všechna oddělení na vycházku. Děti potřebují batoh, pití, svačinu, kapesné 50 Kč. Z vycházky se vracíme v 15:30. Za nepříznivého počasí, zůstávají děti ve škole.

2017-11-22 Výlet do minulosti ve školní družiněKdo by neznal film Karla Zemana Cesta do pravěku? I my jsme se inspirovali tímto filmem a navštívili jsme výstavu Nelítostný pravěk, kterou pořádá interaktivní muzeum Trilopark v Nuslích. Dobrodružství začalo a děti z druhých a čtvrtých ročníků poznávaly jednotlivá období pravěku –prvohory, druhohory a třetihory. Zájem o výklad a výstavu byl veliký. Největším překvapením byla možnost, že si děti mohly zahrát na paleontology a objevit kostru dinosaura. Podle odlitků, které si samy vyrobily, se mohly seznámit s dalšími dinosaury, kteří žili v tomto období, a nakonec si je jako malý dárek odnesly. Děti odcházely nadšené a jejich spokojené tváře si můžete prohlédnout na webových stránkách.

Z důvodu voleb, konaných 20. října, je upraven provoz školní družiny. Prosíme rodiče, aby si děti vyzvedli nejpozději do 16:00.

Provoz:

V pátek 20. října bude ranní a koncová družina ve 2. patře ve 1.B.

Prosíme, zvoňte na zvonek III. oddělení  1.B

Provoz všech oddělení školní družiny je ve 2. patře, všechny oddělení zůstávají ve svých třídách

Provoz školní družiny je ve druhém patře do 14:00! Po 14:00 odcházejí všechna oddělení na vycházku. Děti potřebují batoh, pití, svačinu, kapesné 50Kč. Z vycházky se vracíme v 15:30.

Ve středu 13. září jsme připravili pro naše prvňáčky malé sportovní klání. Počasí nám sice moc nepřálo, ale dětem to nevadilo. Všechny děti prokázaly velkou bojovnost a jejich odměnou nebyly pouze medaile, ale i uspokojení z dobře  připravené akce. A jak to dopadlo?

Naši nejlepší sportovci

Disciplína: Přenášení míčku
  1. A 1. B
1. místo Ela Pašková Prokop Dušek , Barborka Dušková
2. místo Daniel Potts Chloe Jouin
3. místo Fabián Lébl  Eliška Jeníčková, Dominika Konopáčová
   
Disciplína: Slalom
  1. A 1. B
1. místo Daniel Potts 8,1s Rosa Štulič 6,7s
2. místo Silvia Torrente 8,3s Prokop Dušek 6,8s
3. místo Nikolas Jüptner 8,4s Barborka Dušková 7,2s

Všem soutěžícím gratulujeme a ostatním děkujeme za účast.

V pátek 30. 6. končí provoz školní družiny v 15:00.

Prosíme proto rodiče dětí, které zůstávají ve školní družině, aby sdělili jejich odchod paní vychovatelkám.

Podrobné informace o provozu ŠD budou uvedeny na nástěnce školní družiny.

2017-04-05 Velikonoční tvoření ve školní družiněK jaru neodmyslitelně patří i Velikonoce a zvyky s nimi spojené. I my jsme se inspirovali tímto tradičním svátkem a připravili jsme pro děti 3. a 4. ročníků odpolední velikonoční tvoření trochu jiným způsobem.

Odložili jsme klasiku - malování kraslic, výrobu zajíčka či beránka a zaměřili se na keramiku. Děti nápad okamžitě oslovil a keramická velikonoční vajíčka byla na světě. Jak se jim to povedlo, se můžete přesvědčit na webu naší školy – srdečně Vás zveme.

2017-03-29 Akce školní družiny – Obrázkový toustPoslední týden měsíce března jsme pro děti 1. A připravili program z oblasti zdravé výživy. Svačinku má každý rád zvlášť, když je připravená trochu netradičním způsobem. Fantazie a kreativita byla neomezená a hodnocení bylo tedy velice těžké. Nakonec jsme přece jenom vybrali:

Kluk                                      Holka

1. místo Ondřej Kosina            1. místo Eliška Ješátková

Blahopřejeme výhercům. Ostatní obrázky si můžete, prohlédnou na našem webu školy.

2017-02-01 Netradiční vaření ve školní družině – stavíme iglúŽivot na Severním a Jižním pólu je velice zajímavý a inspiroval už mnoho lidí.

I my jsme chtěli dětem toto téma trochu přiblížit a připravili jsme pro ně program “Netradiční vaření“, kde si samy vyzkoušely, jak se staví iglú. Fantazie dětí byla obrovská a výsledek jejich prací můžete vidět na webu naší školy.

Z důvodu příznivých zimních podmínek se ve středu 11. ledna ruší akce „Třešť – výstava betlémů" pro děti 1.A, B.

Náhradní program pro zmíněné třídy se koná ve středu 18. ledna 2017 a to akce "Na film! 2 – V pohybu“ (vstupné 30 Kč).  

Děkujeme za pochopení.
B. Raabová
Ved. ŠD

Ve čtvrtek 8. prosince se zúčastníme akce Malování na sklo – originální svíčky, které pořádá DDM Prahy 2. Vstupné je 50 Kč. Děti, které chodí na středeční akce, mají vstupné uhrazeno ze středečních příspěvků. Odchod ze školy 13:30 – příchod 16:30.

Účast děti je nutné nahlásit do 6. prosince do 17:00.

Děkujeme Raabová

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

DDM P2