Verze pro tisk

2018-09-27 100. výročí vzniku samostatného ČeskoslovenskaKe 100. výročí vzniku samostatného Československa připravila  naše škola  akci 100x100 m pro republiku a doprovodné aktivity.

Celý den začal perfektním nástupem všech tříd na hřišti a po úvodním přivítání a informacích zazpíval sbor našich žáků pod vedením pana učitele Cyrila Křečka a paní učitelky Renaty Machalové píseň Teče voda, teče a naši hymnu. A pak se vše rozběhlo. Venku doslova, uvnitř školy obrazně.

100x100 metrů na školním hřišti – to byla štafeta, ve které se postupně vystřídalo sto dětí z prvního stupně a pak předaly štafetový kolík druhému stupni. Takže 100x100m ještě jednou. Všichni zúčastnění se soustředili na předávání štafety, přece jen není taková sláva každý den. Odborné pokyny běžcům dávala paní učitelka Jana Knapová. A štafetový kolík byl vyzdobený trikolórou!!! Přálo nám i počasí a všichni běžci si slávu užili.

Mezitím se jejich spolužáci ve škole snažili vytvořit naše státní vlajky i státní znaky. Vlajky můžete vidět v oknech Smetanky až do konce října!!! Do práce se zapojili s dětmi všichni vyučující a asistentky a na prvním i druhém stupni  a samozřejmě i děti, které odběhly štafetu.

Od rána se děti druhého stupně střídaly po ročnících  na interaktivní přednášce paní učitelky Jehličkové o tom, co vzniku naší republiky předcházelo, jaké dějinné události následovaly a které osobnosti stály u zrodu Československa. Svoje vědomosti si žáci mohli ověřit i v testu.

Vážíme si historie své země a věříme, že jsme jí dali k narozeninám milý dárek.  A podívejte se na fotky, jak se nám dařilo.

-ič-

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2