Verze pro tisk

2018-12-11 Moritzburg, DrážďanyTradičně i letos v době adventu se tentokrát vydali naši němčináři, spolu s ostatními zájemci, pod dohledem učitelů, za pohádkou a do saské metropole Drážďan. Výlet se uskutečnil ve středu 5.12.2018, počasí nám přálo, celou cestu nás provázelo slunce.

Cesta za pohádkou „Tři oříšky pro Popelku“ nás dovedla k zámku Moritzburg, kde se filmová verze natáčela. Za krásného počasí se před námi objevilo průčelí zámku, které si pamatujeme z filmu. Jaká bude výstava? Očekávali jsme mnoho a nebyli jsme rozhodně zklamáni. Mnozí z nás se také zúčastnili soutěže „Pohádkové stopy“. Po zhlédnutí výstavy jsme pokračovali do Drážďan, kde nás průvodkyně seznámila s historií města a nejvýznamnějšími budovami.

Drážďany žijí vánoční atmosférou, takže jsme na mnoha místech míjeli menší či větší vánoční trhy. Zastavili jsme se na centrálních trzích, které nám učarovaly barvami, zvuky i vůně.

Jak se nám tam líbilo? „Bylo to krásné a doufám, že budu moct jet příští rok. Jsem ráda, že jsem jela.“, „Moc jsem si to užila.“, „Byl to jeden z nejlepších zážitků.“, „Zájezd byl prostě pěkný“. „Zámek v Moritzburgu mě moc mile překvapil. Moc se mi líbily kostýmy z pohádky. Viděli jsme, jak se natáčely složité scény. Nakonec jsme si mohli vzít oříšek pro štěstí nebo ho hodit do skleněné nádoby a něco si přát.“, „Jsem ráda, že byla vůbec možnost se podívat do tak krásného města, jako jsou Drážďany“. „Byla to zábava a moc jsem si to užil“. Takto hodnotili žáci náš výlet.

Podívejte se na fotografie!

Už se těšíme na příští rok!

žáci 7. až 9. tříd, -d.b.-,-h.v.-,-a.j.-

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2