Verze pro tisk

2017-12-01 Výlet Königstein a DrážďanyJednoho krásného pátečního rána jsme se sešli na zastávce a vyrazili směr Drážďany. Tím „my“ myslím studenty 8. a 9. ročníků za doprovodu p. učitelky Burešové, Jehličkové, Portešové, p. učitele Šotoly a paní průvodkyně.

Naše první zastávka byla na bývalém hradu, nyní pevnosti, Königstein. Z dolního parkoviště se zdála pevnost docela malá, ale poté, co jsme vyšli nahoru, se náš názor pomalu, ale jistě, změnil.

Nahoře jsme utvořili dvojice, popřípadě i trojice či pětice a vyrazili prozkoumávat pevnost. Prošli jsme ji celou a nafotili jsme krásné fotky, které jistě všichni pošlou do fotosoutěže. Nadšení jsme se vrátili zpátky do autobusu a vyrazili směr Drážďany.

Prošli jsme se po Drážďanech a pak jsme vyrazili na slavný adventní trh. Upřímně, Drážďany jsou pro mě jedno z nejúžasnějších měst co znám. Každý si tam nakoupil věci, které jistě potřeboval, nebo po nich toužilo srdíčko a vědělo, že kdybyste si to nekoupili, bylo by smutné.

Nepřekonatelná věc na trhu jsou pokrmy. Ty mají naprosto excelentní. Abychom si mohli na památku vyfotit Drážďany, šli jsme na „ruské kolo“ ze kterého jsme měli výhled na celé trhy. Pak se jen vyfotit v kabince, posedět v MC a pak hurá na sraz.

Domů jsme jeli nadšení a v perfektní náladě. To byl zase skvělý nápad takhle jet do Německa a my za něj všem strašně moc děkujeme!!

za žáky 7., 8. a 9. třídy Alžběta Dolečková 9.A

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

DDM P2