Verze pro tisk

2016-06-14 až 17 - Praha ve Veľké Lomnici 2016-06-20 až 23 - Veľká Lomnica v Praze14.června vyrazila skupina žáků a učitelek vlakem na výpravu za poznáním krás Slovenska. V Popradu na nás čekají zatím neznámí kamarádi ze školy ve Veľké Lomnici a jejich paní učitelky. Čekají nás skoro tři dny a bohatý program- výlet na Štrbské a Popradské pleso, splavování Dunajce na pltích s pltníky – tedy na vorech s voraři, Pieniny, Červený Kláštor s magickými místy, procházka po Popradu, společný sport, tancování, povídání, vytváření česko-slovenských slovníčků, spousta legrace a dobrého jídla.

Z neznámých lidí se stali kamarádi – platí to pro děti i učitelky, ze zážitků je mozaika, do které se nám chce přidat další kamínky příští rok…

Do Veľké Lomnice posíláme poděkování za pohostinnost a péči všem, kteří se o nás opravdu starali jako o vlastní.

A protože jsme naše slovenské přátele u nás uvítali na oplátku hned 20. června, tak loučení v Popradu bylo jen na chvilku.

My jsme společně jeli na výlet do Lidic, pak do dolu Mayrau, na letištní vyhlídku, na Petřín, absolvovali jsme projekt Výuka jinak z Václavského náměstí na Pražský hrad a Staroměstské náměstí, trošku jsme mlsali a shopovali a hodně jsme si povídali.

Tři dny v Praze utekly až moc rychle a loučení na školních schodech bylo dojemné ažaž – asi se nedá popsat, jak ti, kteří se před dvěma týdny neznali, si poplakali, jak si přáli další setkání a sdílení společných zážitků.

Bylo to krásné, ale krátké. Tak příště???

A sem patří velké poděkování vedením obou škol, které výměnný pobyt umožnily, dále všem, kteří se jakkoli podíleli na úspěchu této akce a také dětem obou škol za to, že byly fajn, byla s nimi legrace a výborně reprezentovaly svoji zemi. Děkujeme!

-pn, aj, ič-

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2