Verze pro tiskPoslat známému

2017-05-29 až 06-02 Škola v přírodě Váňův statek – 1.A, 3.B, 5.A, 6.BPřijeli jsme, viděli jsme a užívali jsme si od 29. května do 2. června 2017!

Kde? No přece na Váňově statku nedaleko Pelhřimova v kraji Vysočina. Společně jsme tam strávili krásných pět dní. Prvňáci, třeťáci, páťáci a šesťáci se učili, poznávali, společně soutěžili a navazovali nová přátelství mezi třídami. Soutěžili jsme i v úklidu.

Bydleli jsme opravdu úžasně. Ráno nás budilo slunce, které vydrželo krásně hřát celou dobu našeho pobytu.

Seznámili jsme se s majitelem Váňova statku, který nám ukázal i krásné malé shetlandské koníky, malá prasátka, bažanty, perličky a naučil nás sázet rajčata.

Po vyučování jsme se změnili pod vedením vychovatelů ve starověké Řeky (Atéňany, Mykéňany, Sparťany a Trójany) a plnili jsme řadu tematických a sportovních úkolů. Bylo to někdy hodně těžké. Výsledky soupeření mezi třídami byly mnohdy velmi těsné. Všichni jsme se snažili zvítězit. I paní učitelky se zúčastnily jako porota při soutěžích. Při sportování vyhládne, ale i jídlo bylo výborné. Večer nás každý den čekaly výsledky a diskotéka. Kdybychom mohli, tančili bychom až do rána.

V pátek se nám nechtělo odjíždět.

A jak se nám ve Váňově statku líbilo? Žáci 6.B psali ve čtvrtek ve slohové práci: „Je to tu krásné, my spíme ve dvou krásných vilkách“, „ Je tu zábava a krásně“, „v soutěžích se zapojily všechny děti, takže super“, „při představení po večeři byli všichni dobrý, sice jsme nebyli první, ale mně se to líbilo nejvíc“, „učili jsme se o kraji Vysočina a to nás bavilo“, „moc si to tady užíváme“.

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

DDM P2