Verze pro tisk

2015-09-15 Výletu na MilešovkuDne 15.9.2015 se třídy 5.A a 5.B zúčastnily polodenního výletu na nejvyšší horu Českého středohoří Milešovku. Cestu nám připravila cestovní agentura Travez Praha.

Autobus nás očekával v Italské ulici v 8 hodin. Asi po hodině jízdy jsme dojeli do obce Bílka, kde jsme zaparkovali autobus a vydali se pěšky na vrchol Milešovky /837 m n.m./.

Cesta byla celou dobu převážně kamenitá, velice úzká. Se dvěma krátkými zastaveními nám stoupání na vrchol trvalo asi hodinu.

Na vrcholu se nám otevřely nádherné rozhledy do všech světových stran. Ačkoliv počasí v Praze nebylo našemu výletu příznivě nakloněné, postupně se vyjasnilo a byla perfektní viditelnost.

Na Milešovce nás přijal pracovník observatoře, se kterým jsme vystoupali na rozhlednu, která je součástí meteorologické stanice. Vyprávěl nám o historii stanice, která letos slaví 110. výročí založení.

Úkolem stanice jsou klimatická měření základních klimatických charakteristik.

Na pozemku stanice jsme viděli různá měřící zařízení.

Po prohlídce s výkladem jsme se občerstvili v chatě pod Milešovkou, kde bylo možné zakoupit i drobné suvenýry.

Ve 12 hodin jsme zahájili sestup dolů do vesnice, kam jsme dorazili asi ve 13 hodin a po nastoupení do autobusu jsme odjeli zpět do Prahy.

V Italské ulici jsme byli těsně po 14 hodině. Plni dojmů a příjemně unaveni jsme se rozešli domů.

 

Dana Burešová, TU 5.A

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2