Verze pro tisk

2017-06-23 Návštěva Národního památníku hrdinů HeydrichiádyLetos, v době 75. výročí posledního boje parašutistů v chrámu sv. Cyrila a Metoděje, se vypravili naši osmáci a deváťáci na prohlídku těchto památných míst naší historie. 18. června se zde konal pietní akt k uctění památky těchto statečných mužů a všech, kteří jim pomáhali bez ohledu na svou bezpečnost.

Na Karlově náměstí jsme si prohlédli venkovní výstavu přibližující okolnosti atentátu na R. Heydricha a následné období heydrichiády. Pak jsme se odebrali k chrámu.

U okénka do krypty v Resslově ulici i v samotné kryptě bylo mnoho pamětních věnců a květin. Padl na nás zvláštní smutek. I my jsme položili růže v kryptě k uctění památky hrdinů.

Prohlédli jsme si výstavu ve vstupním prostoru a shlédli film o atentátu. Pak jsme přešli do krypty - zvláštní pocit- byli jsme v místech, která jsme viděli ve filmu. Paní průvodkyně nám vyprávěla a ukazovala autentické stopy po boji. Měli jsme možnost podívat se i nahoru do chrámu. Deváťáci se vyjádřili po akci - „Tato akce byla velmi zajímavá a i smutná. Ale byla super a každému ji doporučujeme“ - žáci 9. A

„Se třídou jsme se shodli na tom, že parašutisty obdivujeme, že v kryptě vydrželi být schovaní tak dlouho. Obdivujeme jejich obrovskou odvahu. Cítíme k nim velkou úctu a obdiv, že ukázali světu, že Češi se nikdy nevzdávají!

Cítíme rovněž vděčnost za to, že žijeme v zemi, kde vládne mír a svoboda. Ani si neumíme představit, jaké to tehdy bylo. Jsme Češi! Nikdy se nevzdáme!“ - žáci 9.B

deváťáci , -a.j.-

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

DDM P2