Rozhlas 5.5.10

5. květen 2010, 12 hodin, před školou Na Smetance posloucháme sirény – nějak zvláštní nám to najednou připadá. Leckoho napadá, co asi bylo na tomhle místě slyšet před 65 lety …

Pondělí:

A.Jehličková / seminář pro učitele dějepisu v Armádním muzeu na Žižkově /

2.A , Divadlo V Dlouhé – Myška z bříška v 10.00, 50 Kč , doprovod L. Šimurková

15.00 – přijímací zkoušky do 6.ročníku / rozšířená výuka matematiky
a přírodovědných předmětů /, v učebně přírodopisu, 2. patro

Úterý:

Adaptační kurz pro budoucí prvňáčky / ve 13.15 hod. /Praxe studentů Pedagogické fakulty UK

5.A , Divadlo U Hasičů – 3 mušketýři

V 9.30, 60 Kč, doprovod I.Malá, asistenti pedagoga

Středa:

14.00 - výchovná komise

Preventan Cup – vybíjená, 4., 5. ročníky / dívky /

ZŠ Botičská, doprovod L. Přibáňová, L.Adámková

Čtvrtek:

Mc Donald’s Cup / fotbalové zápasy /, vybraní žáci 4.,5. ročníků

ZŠ Na Pražačce / doprovod L. Přibáňová, L. Adámková /

13.30 – dr. Pohlová

Pátek:

 

V pátek 30. dubna – tedy na Čarodějnice – připravili naši dobrovolníci z devítek pod vedením Terezy Nagyové, Anny Weissgarberové a Renaty Kulínové  čarodějné dopoledne.

Týden chystali všechny potřebné věci, obstarávali startovní karty, ceny za soutěže, pastelky a hlavně tajné čarodějné potřeby, například květák, pavouky – tedy gumové, hladkou mouku atd.

Paní učitelky prvních a druhých tříd dostaly na společné schůzce s organizátory potřebné informace a děti z těchto tříd si chystaly kostýmy a těšily se.

Přiložené soubory: 

Dne 29.04.2010 byla celá naše škola v pražské ZOO, ale tenhle článek se bude týkat jen IX.A.

Doprovod nám dělali super učitelé a to pan uč. Ivan Freudl a paní uč. Alena Cimlerová.

Ze školy jsme šli na zastávku metra Muzeum a pokračovali až do zastávky Nádraží Holešovice.

Bylo tam strašně moc lidi, tak jsme se rozhodli, že místo autobusem sjedeme na Výstaviště tramvají a z výstaviště pešky až do ZOO. Šli jsme Stromovkou pak po mostě přes Vltavu.

Když jsme došli na místo, rozdělili jsme se na dvě skupiny a pan uč. Freudl nám rozdal

Pondělí:

Seminář pro učitele /přípravné ročníky ZŠ/Š.Kučerová

14.00 - porada ředitelů škol k Amos tour

Úterý:

Ptáci našich měst a vesnic /projektový den žáků 1.stupně/

ZŠ Legerova – volejbal 8.,9. roč. /dívky/doprovod L. Přibáňová, L. Adámková

Středa:

Fotografování tříd /od 8.00 ……./Cena fotografií – skupinová  / 30 Kč/ - individuální /25 Kč/

14.00 – provozní porada zam.školy

Čtvrtek:

Divadlo V Dlouhé /Pohádkové nepohádky/2.B,3.A.; v 9.30, 50 Kč

PPP- schůzky spec.pedagogů /Š.Kučerová/

Preventan Cup – vybíjená, 4., 5. ročníky /dívky/ ZŠ Botičská, doprovod L. Přibáňová, L.Adámková

Pátek:

 

Přiložené soubory: 

Pondělí:

17.00 – třídní schůzky

18.00 – Školská rada ZŠ  Na Smetance

Úterý:

studenti Pedagogické fakulty v Praze /výuka na 1. stupni/

Středa:

Mc Donald’s Cup /fotbalové zápasy/
ZŠ Na Pražačce /doprovod L. Přibáňová, L. Adámková/

Čtvrtek:

Mc Donald’s Cup /fotbalové zápasy/
ZŠ Na Pražačce /doprovod L. Přibáňová, L. Adámková/

Den Země – návštěva ZOO Praha /výtvar.výzdoba školy , zahrady, soutěžní kvíz/

Pátek:

1., 2. ročníky - Čarodějnický den /připravují žáci 9.A,B/

VYTISKNI SI KVÍZ, KTERÝ NAJDEŠ TADY NA STRÁNKÁCH.

PODEPIŠ SE, NAPIŠ TŘÍDU A VYPLNĚNÝ KVÍZ VLOŽ DO KVÍZOVÉ SCHRÁNKY V PRVNÍM PATŘE U SBOROVNY.

MÁŠ ČAS DO 7. KVĚTNA.

ÚSPĚŠNÍ LUŠTITELÉ DOSTANOU DIPLOM A SLADKOU ODMĚNU, JEJICH JMÉNA ZVEŘEJNÍME NA STRÁNKÁCH ŠKOLY.

TAK S CHUTÍ DO TOHO, POČÍTEJTE NOHY, ODČÍTEJTE REJSKY OD SLONA A MYSLETE NA PŘÍRODU A NA ZEMĚKOULI KAŽDÝ DEN, OPRAVDU NENÍ NA JEDNO POUŽITÍ A RESTARTOVAT TAKY NEJDE.

Držíme všem palce. I.Č. a H.P.

Přiložené soubory: 

ELIŠKA PRAVENCOVÁ   VI. A

Bojíte se velice?
Vždyť jsme jenom v Africe
Jsou tu lvi a krásní tygři
Nikoli však netopýři
Zábava bude veliká.
Adoptujme sloníka!

Nebojíme se ničeho.
Ani hnízda ptačího.
Šup, šup, šup výlet čeká.
Tak batůžky na záda, do Afriky se spěchá.
No tak Pavle, co to je? To jest tvoje vybavení?
Zima zvěři v Africe opravdu není.
Kožichy zvířata nepotřebují na pomoc.
Nevím, proč já nad básničkou přemýšlím celou noc.

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

DDM P2