Verze pro tisk

Dne 21 .října jsme měli dokumentární pořad o Indii. Nevím kde začít, mně se to líbilo. Nejdřív co vím. Hlavní město je Nové Dillí. Má kolem 1 miliardy obyvatel. Náboženství je hinduismus, buddhismus, islám. Indií protékají 3 velké řeky Indus, Ganga a Brahmaputra. A teď, co jsem se dozvěděl. Třeba jak pohřbívají. Tělo zesnulého zapálí a poté popel zesnulého vhodí do řeky Gangy. Podle nich se zesnulý očistí od svých hříchů. Také se mi líbil „krysí chrám“, kde krysy jsou volně puštěny, a lidé si myslí, že se možná do těch krys vtělují zesnulí. Jestliže šlápnete na krysu, tak budete muset zaplatit zlatou krysou.

Podle toho, co jsem viděl, mohu říct, že jejich hygiena je na velmi špatné úrovni stejně jako medicína. Trochu mi je líto některých žen, že mají nižší postavení než muži a když se žena vdává, taky nevypadá moc šťastně. Ptáte se proč? Řekl bych, že kvůli svatbě je i možné, že nevěsta už nikdy nepotká svou rodinu, protože ne všichni mají na dopravu jezdit sem a tam, a když už někdo má dopravní prostředek, tak zase jezdí neohleduplně. A svého manžela opustit nemůže.

V Indii preferují pálivé jídlo. Indie je druhý největší producent rýže. I když někteří v Indii hladoví, nepomyslí ani na zabití krávy nebo jiného zvířete, aby se najedli, protože pro Indy jsou krávy, krysy, kozy totiž posvátné. Myslím, že jsem se hodně dozvěděl a také vím, že bych si měl vážit svého života jako dítě. Ať jsem rád, že nemusím hladovět, nemusím pracovat, a že tu máme dobré zdravotní podmínky. Prostě si važte svého života. Vy, co nemusíte trpět špatnými životními podmínkami, jako jsou třeba jejich!!!

Patrik Vu Duc Anh

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2