Projekty a soutěže

V pátek 16. 3. 2018 se žáci 2. – 9. ročníků zapojili do mezinárodní matematické soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN. A zde jsou výsledkové listiny jednotlivých kategorií.

Kadet

1

Kosina Jakub

8.A

71

1

Morev Kirill

9.A

71

3

Poulíček Ondřej

8.A

70

4

Hatcher Maxmilián

9.A

69

5

Vacková Adéla Barbora

9.A

67

6

Rasejev Tadeáš

8.A

60

Dvě dvojčlenná družstva tříd ve složení:
Adéla Vacková, Alžběta Dolečková
Maxmilián a Matyáš Hatcherovi

se zúčastnila soutěže s finanční tématikou. Jak si družstva vedla? Děvčata se umístila na 3. místě.

BLAHOPŘEJEME!

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

(pn, hp)

Jako každoročně se v lednu 2018 konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Vítězové školního kola postoupili do obvodního kola, které proběhlo 20. 2. 2018

V obvodním kole se mezi úspěšnými řešiteli umístili:

v kategorii A - Aleš Dlouhý (6. B)

v kategorii B - Sofia Kalinina (7. A)

v kategorii C - Adéla Vacková (9. A)

D. Vokurka (7. B) a J. Maznyj (8. A) se umístili ve druhé polovině účastníků.

Smetanka blahopřeje a děkuje všem za vzornou reprezentaci školy!

100 let Československa - soutěž - Národní muzeumVýstavy na téma Hledáme předmět s příběhem k výročí 100 let Československa se aktivně zúčastnilo 17 žáků školy z 5., 7., a 9.ročníku. Každý z nich si vybral předmět, který je spojen s minulostí jejich rodiny a ten popsal. Dětem se tato činnost moc líbila, protože se do hledání a následného popisování často zapojilo i několik členů rodiny. Výstava motivovala další žáky školy, kteří se o podobné předměty ve svých rodinách začali zajímat. Výstavu jsme uspořádali v místě, kde ve škole probíhaly volby presidenta ČR, takže měla i veřejnost možnost si naše práce prohlédnout.

Naši vítězové školního kola Dějepisné olympiády Matyáš, Max (oba 9.A) a Vašek (8.A) se 17. ledna 2018 vypravili prověřit své znalosti o období první republiky do obvodního kola. Matyáš a Vašek se dostali mezi 23 účastníky mezi úspěšné řešitele.

Matyáš se umístil na 3. místě a Vašek na 6. místě. Max se umístil ve druhé polovině soutěžících.

Smetanka všem třem blahopřeje a děkuje za výbornou reprezentaci školy!

2017-12-19 Výtvarná soutěž – osudové ženy, které změnily oděvní tradiceV listopadu se žáci naší školy se zapojili do výtvarné a literární soutěže, kterou vyhlásila SPŠ oděvní.

Žáci kreslili, tvořili prezentace i vlastní oděvní návrhy. Jejich práce se dostaly do finále soutěže.

3. místo získala Michaela Soukenková, 9.B, za výtvarnou práci na téma Twiggy.

Cenu poroty získala Patricie Imrichová, 7.B, za výtvarnou práci na téma Johanka z Arcu.

V literární soutěži získala ocenění Tereza Špulková , 9.B, za prezentaci na téma Johanka z Arcu.

Poděkování za účast v soutěži získal Denis Antoš, 7.B.

Všem žákům děkujeme za vzornou prezentaci naší školy a gratulujeme všem výhercům.

Přidány fotky z předávání cen.

2017-12-15 Paralympijský den15.prosince – paralympijský den pro páté a šesté třídyprobíhal ve třídách, tělocvičnách a ostatních prostorách školy. S odborníky na paralympijské sporty i s držitelem medailí za stolní tenis ze dvou olympiád děti poznávaly v praxi, jak se mohou stát handicapovaní lidé rekreačními sportovci nebo závodníky v nejrůznějších disciplínách.  Všichni si vyzkoušeli zajímavé sportovní disciplíny v mnoha variantách, například curling vsedě i s rampičkou. Zaujala taky boccia, dále volejbal pro sportovce s postižením dolních končetin atd. Každopádně jsme pochopili, že člověk s handicapem nemusí sedět doma, ale může hledat možnosti, jak se hýbat, což je moc dobrá volba. Nebát se hýbat se. Ještě k těm medailím – asi naprostá většina z nás měla opravdové olympijské medaile v rukou poprvé. A moc by mě zajímalo, na co myslel jeden náš začínající ragbista, když se na ně šel podívat ještě jednou a na dlouho. Třeba se právě zrodil budoucí šampión. Den se vydařil, sportovali všichni a s našimi lektory se jistě zase setkáme.

Na konci listopadu se naši žáci zúčastnili jako každoročně školního kola olympiády v českém jazyce. Kromě jazykových úkolů se věnovali také slohové části, letošní téma bylo „Stalo se to minulý týden“. Se všemi úskalími úkolů se nejlépe vyrovnali Petr Veselý, Tobiáš Svoboda a Matyáš Hatcher, všichni z IX.A. Do obvodního kola postupují Petr a Tobiáš, Matyáš je náhradník. Všem účastníkům děkujeme za velké úsilí a klukům přejeme v obvodním kole hodně inspirace a dobrých nápadů. Držíme palce!!!

-zr, ič-

Postupující do obvodního kola 17.1.2018

1. HATCHER Matyáš 9.A

2. HATCHER Maxmilián 9.A

3. WERNER Václav 8.A

 

Řešitelé, kteří dosáhli 60% a více správných odpovědí:

M. Soukenková, P. Vaníčková (9.B), A. Drábek, A. Řehoř, T. Svoboda, K. Morev, M. Kainz, T. Likler, L. Urban, M. Martinský, J. Zárubová, D. Zaharenko (9.A)

Celkem se zúčastnilo školního kola 36 žáků.

SMETANKA DĚKUJE A PŘEJE ÚSPĚCH V OBVODNÍM KOLE!

A. Jehličková, J. Šotola

Uzávěrka fotografické soutěže z výletu 1.12.2017 je 12.12.2017!

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

DDM P2