Projekty a soutěže

2017-06-28 Soutěž Cesta z Buzuluku do Prahy končí na Smetance(v souvislosti s osvobozením naší vlasti v roce 1945)

Projektu se zúčastnili žáci 5. - 9. ročníku. Jejich úkolem bylo hledat odpovědi na otázky, týkající se historie 1. československého armádního sboru, událostí v Praze v květnu 1945 a úlohou naší školy v těchto událostech.

Se zadanými úkoly se nejlépe vypořádali žáci: K. Morev, A. Ebel, N.Trávníčková, N. Koryntová, M. Crhák, A. Láníková, J. Mulderer

Svými pracemi přispěli: V. Dumchus, L. Princ, J. Bláha, R. Smýkal, S. Berliand, S. Karmazínová

Všichni se dnes sešli k vyhodnocení u pí ředitelky a povídali si společně o tom, jak vypadala naše Smetanka od května do konce roku 1945 a co se v jejích zdech v této době dělo.

Bylo to příjemné povídání. Děti se již těší na další soutěže

-a.j-

2017-06-22 Výsledky letní soutěže ve finanční gramotnostiŽáci 8. A vyhodnotili práce 39 žáků z 1. – 7. tříd. Nejlépe si vedli:

  1. Alessia Senese 3.B
  2. Ani Afrikyan 6.A
  3. Matěj Crhák 5.A
  4. Lora Cassidy 7.A
  5. Martin Kůžel 3.B
  6. Amy Baldé 3.B

Kromě běžně používaných přísloví o penězích jako: Bez peněz do hospody nelez,… našly děti i tato netradiční: Peníze jsou dobrý sluha, ale špatný pán. Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere. Za peníze si štěstí nekoupíš. Peníze budou, my nebudem.

Poznáte co je reklama a co reklamace?

(hp, pn)

2017-06-21 Víčka pomáhajíVy všichni, malí, velcí i dospělí, kteří jste po celý rok přinášeli do školy náklady barevných plastových víček, si zasloužíte velké poděkování. A protože jste se ptali, komu společně s Městskou policií Prahy 2 pomáháme, přinášíme informace právě pro vás.

www.denik.cz/stredocesky-kraj/sbiraji-vicka-male-zanetce-pomahaji-i-uplne-cizi-lide-20131106.html

Malá Žanetka dostane naši společnou pomoc během července a městští strážníci vše zaznamenají a my zde zveřejníme. Celé rodině Žanetky i jí samotné přejeme hodně sil, úsměvů a odvahy!

V pátek 2. června se vydala skupina soutěžících do školy Kladská. Tradičně se tam účastníme vědomostní a jazykové soutěže, tentokrát naši školu reprezentovali:

Matyáš Hatcher
Lora Cassidy
Jakub Kosina
Vangelis Tavantzis
Anton Kalashnikov
Petr Veselý
Filipp Lomakin
Adéla Vackova.

Všichni se snažili ze všech sil obstát ve velké konkurenci, Matyáši Hatcherovi blahopřejeme ke krásnému 4. místu a všem ostatním k dobrému umístění v polovině startovního pole. Děkujeme všem za přípravu a účast a příští rok určitě zase půjdeme soutěžit!!!

2017-05-31 Přehazovaná osmých a devátých ročníkůDne 31.5.2017 naše družstvo děvčat z 8. a 9. tříd reprezentovalo naši školu ve sportovní soutěži v přehazované. Utkaly jsme se ze soupeřkami ze škol Prahy 2. I přes veškeré sportovní odhodlání se nám je nepodařilo porazit. Ale nám to nevadí, protože důležité není zvítězit, ale ukázat sportovního ducha a radost ze společné hry. A to se nám povedlo.

Všem sportovkyním děkujeme.

Smetanka vyhlašuje letní soutěž ve finanční gramotnosti pro všechny žáky 1. – 7. ročníku školy.

Zadání najdete v příloze tohoto článku, případně na nástěnce před ředitelnou.

Své práce odevzdejte do 15. 6. 2017 do krabice  s nápisem Finanční soutěž u ředitelny.

Přejeme vám mnoho úspěchů, ceny na vás čekají.

(pn, hp)

2017-05-24 Přehazovaná šestých ročníkůZástupci našich šestých a sedmých tříd se ve středu 24. května zúčastnili turnaje základních škol v přehazované. Prověřili své síly a získali nové zkušenosti ze zápasů. A jaké měli pocity?

„Prima jsme si zahráli“. „Bylo to pěkné“. „Užili jsme si soutěž a líbilo se nám to“.

-a.j.-

2017-05-19 Projektový den - Cesta kolem světa za 80 dní (8.A,B)Psal se 19. květen roku 2017 a žáci 8. ročníků se rozhodli vrátit se zpět do minulosti. Netrvalo dlouho a vše najednou začalo. Psal se tedy 19. květen 1872.

Nejen žáci, ale i paní učitelky šli s dobou.

Cestování je nejlepší ve skupinkách, tudíž jsme dostali za úkol vytvořit skupinky po čtyřech. Jak všichni dobře víme, svět nemluví jedním jazykem, takže na začátek jsme přednesli pozdravné vstupy v různých jazycích, protože na světě je hodně národů a my musíme myslet i na ostatní, aby nám rozuměli.

Svou cestu jsme si museli pořádně naplánovat, takže měsíc předem jsme dostali doporučená díla od Julese Verna.

2017-05-18 Fotbalový turnaj „O pohár Františka Josefa I.“Ve čtvrtek 18.5.2017 se naše přípravná třída zúčastnila fotbalového turnaje „O pohár Františka Josefa I.“ na fotbalovém stadionu na Žižkově. Dětem se hra velmi dařila, celý tým výborně spolupracoval a po odehrání čtyř náročných utkání obsadil konečné 2. místo. K tomuto významnému úspěchu přispěly také naše trenérky Aneta Kalousová a Anička Fraňková, kterým tímto moc děkujeme!

pt

V úterý 16. 5. 2017 naši školu navštívilo 130 dětí z 5., 6., 7. a 8. tříd obvodu Prahy 2.  Smetanku zastupovali: Rosalie Šťastná, Tomislav Atanasov, Nguyen  Phuong Linh, Stefan Stanivukovič, Filipp Pomakán, Sofia Kalinina, Evangelos Remis Tavantzis, Anton Kalashnikov, Adam Drábek a Samuel Rubeš. Během šedesáti minut řešili 15 logických úloh. Nejlépe si vedli a úspěšnými řešiteli obvodního kola se stali:

Filipp Lomakin – 2. místo – 12 bodů

Tomislav Atanasov - úspěšný řešitel – 11 bodů

Nguyen  Phuong Linh – úspěšný řešitel – 10 bodů

Úspěšným řešitelům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast.

(pn, hp)

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

DDM P2