Verze pro tisk

2015-05-11 Pietní akt bratří ČapkůUplynulo 70. let od konce nejstrašnějšího konfliktu v dějinách lidstva, 70. let od konce 2. světové války v Evropě.
V souvislosti s tímto výročím se konalo a koná velké množství vzpomínkových shromáždění a akcí, pořádaných MČ Praha 2 a Českým svazem bojovníků za svobodu Praha2, kterých se naše škola také zúčastnila.2015-05-17 Terezínská tryzna

Uctili jsme památku hrdinných obránců Českého rozhlasu a začátek Pražského povstání 5. května 1945, zúčastnili jsme se odhalení pamětní desky obětem leteckého bombardování Prahy 1944-45 na budově Všeobecné nemocnice na Karlově náměstí, navštívili jsme výstavu „Partizanska brigáda Jana Žižku ve Slovenském národním povstání“ v prostorách MČ Praha 2. Jako každoročně jsme byli účastníky pietního shromáždění u pomníku Josefa a Karla Čapka na Náměstí Míru a spolu se členy Českého svazu bojovníků za svobodu jsme se zúčastnili Terezínské tryzny.

I v současném světě je nutné si stále připomínat boj našeho národa za svobodu a nezapomínat na ty, kteří za ni položili život.

-a.j-

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2