Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2021/2022 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022
Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2021/2022 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022

50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022

Zbyšek Vít | 6. 6. 2022

Naši žáci úspěšně prezentovali své nadání a kreativitu a reprezentovali Smetanku na 50. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěži 2022, letos na téma MUZEUM. V soutěži se v tomto ročníku sešlo více než 14 500 prací dětí ze 77 států světa.

Dne 2. června se naši žáci, kteří se do soutěže zapojili, zúčastnili slavnostního předávání cen na zahradě Lidické galerie. Všichni jsme si tento krásný letní den užili v přátelské a tvůrčí atmosféře.

Máme velikou radost, že se našim žákyním Michaele Kronové a Elle Shaw podařilo získat v této soutěži ocenění nejvyšší, a to Lidickou růži. Jejich opravdu  originální krátký film a další práce našich žáků si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.  Pokud budete mít cestu do Lidic, nezapomeňte navštívit místní galerii. Když si uvědomíme, že taková mimořádná díla tvoří děti, víme, že svět má naději být lepší.

Míšo a Ello, GRATULUJEME a přejeme mnoho dalších uměleckých i osobních úspěchů. Všem dětem, které se do soutěže zapojily, děkujeme za vynikající reprezentaci naši školy a těšíme se na vaše další úspěchy😊, které jsou i pro nás obohacením.

Za všechny fotografie děkujeme panu Kronovi, tatínkovi od Michaely.

D. W.

Přiložené soubory:
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům
EU a MŠMT