Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2021/2022 Řetězení na Smetance
Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2021/2022 Řetězení na Smetance

Řetězení na Smetance

Zbyšek Vít | 7. 12. 2021

Řetězení na SmetanceTýden před Mikulášem vypuklo třídní řetězení. Retro, jednoduché. Ze všeho možného papíru se stříhalo a lepilo s nevídaným úsilím. Myslím, že svými výkony nepřekvapily děti jen nás, ale i samy sebe.

Tak zatím jen tohle – vytvořili jste přes čtyři a půl kilometru papírových řetězů, vyzdobili jste školu a neuvěřitelně jste spolupracovali. Další zpráva bude následovat.

DW, ičer

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží, a proto se škola v čele s žákovskou samosprávou rozhodla zaměstnat děti kreativní, avšak nelehkou soutěží. Jednalo se o soutěž, kdy třídy proti sobě bojovaly o výrobu nejdelšího a nejbarevnějšího papírového řetězu pod školním sluncem.

A tak s úderem první vyučovací hodiny nového týdne začaly dny plné ulepených rukou a odstřižků barevného papíru. I ty nejmenší z nejmenších dětí pět dní pracovaly ze všech sil a to dokonce i na úkor svých oblíbených předmětů.

Než se však nadály, tak byl konec týdne a výsledný produkt jejich usilovné práce byl změřen a jeho délka byla řádně zapsána do velké knihy školních rekordů. Jak je však známo, vítězem může být pokaždé jen jeden. Tedy skoro pokaždé. Takže gratulujeme výhercům a smutníme se všemi poraženými. To však není konec, protože i když soutěž skončila, tak žádný z barevných řetězů nepřišel vniveč.

V pondělí děti barevnými hady propletly celou školu, a tak řetězy dál slouží a budou sloužit až do konce vánočních prázdnin. Zatím dodávají škole krásný sváteční nádech. Tak šťastné a veselé

Tereza Janíčková, 9.B

Přiložené soubory:
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům
EU a MŠMT