Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2022/2023 Na náměstí Míru se vesluje a my jsme samozřejmě u toho – zpravodajství aktuálně z místa konání a ze školy 19.5.

Škola

Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2022/2023 Na náměstí Míru se vesluje a my jsme samozřejmě u toho – zpravodajství aktuálně z místa konání a ze školy 19.5.

Na náměstí Míru se vesluje a my jsme samozřejmě u toho – zpravodajství aktuálně z místa konání a ze školy 19.5.

Zbyšek Vít | 31. 5. 2023

Před 110. Primátorkami pořádá veslařský svaz ve spolupráci s MČ Praha 2 festival trenažérového veslování. Vypravili jsme osm družstev-celkem 32 závodníků-do úžasné atmosféry kolektivního povzbuzování a výkonů nadoraz. Na fotkách z akce je vidět, s jakým úsilím se každý snaží podat co nejlepší výkon a s jakou vervou mu kamarádi fandí. Jak postupně končí jednotlivé kategorie a družstva se vracejí do školy s medailemi na krku, jsme na naše veslaře patřičně pyšní a okamžitě jsme jim gratulujeme. Závod stále probíhá – nyní jedou devítky.

Žáci 6. - 9. ročníků naší školy zúčastnili akce "Veslování pro Prahu 2" na Náměstí Míru. Všichni, kteří se účastnili, zaslouží obrovskou pochvalu a ocenění za vynikající výkony, v 6.ročníku děvčata v sestavě Dora Kleníková, Mia Stehlíková, Dominika Klopáčová a Silvie Torrente svůj závod vyhrála, chlapci v sestavě Jan Bouček, Bruno Obršál, Daniel Potts a Bogdan Khliupin skončili na 3.místě a ve smíšené štafetě na 2.místě!

V 7.ročníku se naše dvě štafety hochů ze 7.A (Ari Petryca, Mateust Frankiewicz, Petr Laštovka a Jindra Pichler) a 7.B (Marek Frankiewicz, Sari Bittar, Adam Beneš a Richard Štráchal) umístily na 2. a 3.místě, děvčata byla těsně 4. Smíšená štafeta, do které z hochů nastoupili bratři Frankiewiczové, Ari Petryca a Adam Beneš + 4 výše jmenovaná děvčata skončila na 2.místě!

V závodech 8.ročníků děvčata v sestavě Viktorie Šťastná, Julie Blahníková, Ema Pašková a Lucka Chárová skončila na 4.místě a chlapci v sestavě Christian Olusoga, Alexandr Golikov, Karel Bureš a Vitalij Luckevic skončili opět na 2.místě, smíšená štafeta potom těsně na místě 4. Po této fázi soutěže byla naše škola na 1.místě!

Bohužel z 9.ročníku se do boje pustili jen hoši, Denis Krabec, Jáchym Kmoch, Erik Bureš a Ríša Štěpánek, kteří skončili na 4.místě.

Neúčast děvčat 9.tříd, a tak i nemožnost sestavit smíšenou štafetu, znamenaly 0 bodů, takže po skončení závodu se naše škola umístila na celkově 4.místě ze všech škol Prahy 2!

Všem závodnicím a závodníkům děkuji za účast a blahopřeji ke krásným výkonům!

I.Freudl

Leták - Festival trenažérového veslování

Přiložené soubory:
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům
Financováno Evropskou unií