Domů Fotogalerie Základní škola Post Bellum 2022/2023
Domů Fotogalerie Základní škola Post Bellum 2022/2023

Post Bellum 2022/2023

Zbyšek Vít | 20. 4. 2023

V pondělí před Velikonocemi se na Novoměstské radnici na Karlově náměstí konalo slavnostní zakončení a závěrečné prezentace letošního projektu Příběhy našich sousedů.

Ten vede mladé lidi k zájmu o historii. Prostřednictvím vyprávění pamětníků se dvou až pěti členná skupina ponoří do práce s historickými prameny a osobními příběhy „malých“ i „velkých" dějin.

Od 17. hodin se v krásných, historických prostorách setkalo všech 10 žákovských týmů ze základních škol Prahy 2 letošního ročníku 2022/2023.

Jsme opravdu moc rádi, že žákyně a žáci naší školy úspěšně letošním půlročním snažením prošli. Ze Smetanky se přihlásily 3 týmy: Ella Marie Shaw, Silvie Rubešová a Michaela Kronová z 8.B vyzpovídali paní Evu Jerochimovou, Šarlota Cabajová, Jana Amélie Martinská a Klaudie Kiššová z 9.B paní Helenu Syrovátkovou a Jáchym Kmoch a Tobiáš Albert Chyška také z 9.B pana Jiřího Závodského. Děkujeme, že jste se letos zúčastnili.

Níže se pod odkazy můžete podívat na jejich výtvory. Oficiální fotografie naleznete v tomto odkazu https://www.pribehynasichsousedu.cz/prezentace/praha-2-3-4-2023/

Eva, Jerochimová

Syrovátková, Helena

Závodský, Jiří

Přiložené soubory:
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům
EU a MŠMT