Domů Fotogalerie Základní škola Šachový turnaj v základní škole u svatého Štěpána

Škola

Šachový turnaj v základní škole u svatého Štěpána

Zbyšek Vít | 25. 2. 2022

Šachový turnaj v základní škole u svatého ŠtěpánaV pátek 18. 2. si naši vybraní šachisté mohli vyzkoušet atmosféru svého prvního šachového turnaje mimo naši základní školu. Naše výprava vyrazila krátce po obědě do nedaleké školy u svatého Štěpána. Turnaje se mohly zúčastnit děti základních škol, které ještě nehrály žádný šachový turnaj. Celkem se sešlo 45 hráčů z pěti základních škol. Naše třináctičlenná výprava byla druhá nejpočetnější. Více dětí přišlo na turnaj jen z domácí školy u svatého Štěpána. Turnaj se hrál švýcarským systémem na šest kol. Každý hráč měl 15 minut na partii a 5 sekund za každý provedený tah. Turnaj začal po čtrnácté hodině, trval čtyři hodiny. Krátce po osmnácté hodině mohl hlavní organizátor turnaje Přemysl Hrbek vyhlásit celkové pořadí. Nejúspěšnější hráč naší školy byl Alessandro Rosso, získal pět bodů a skončil na celkovém čtvrtém místě. V první desítce skončili se čtyřmi body na šestém místě Mikuláš Rosák, Hubert Topolecký, na osmém místě a Daniel Potts na místě devátém. V kategorii rok narození 2014 a mladší se na výborném druhém místě s celkovým počtem 2,5 bodu umístil Sebastián Šromek. Všem našim hráčům přeji do dalších turnajů ještě více bodů, ale hlavně radost ze hry.