Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2022/2023 Šachový turnaj Svatoštěpánský Alfil podzim 2022 - Vezeme si domů bronzovou medaili!
Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2022/2023 Šachový turnaj Svatoštěpánský Alfil podzim 2022 - Vezeme si domů bronzovou medaili!

Šachový turnaj Svatoštěpánský Alfil podzim 2022 - Vezeme si domů bronzovou medaili!

Zbyšek Vít | 11. 11. 2022

Naši mladí šachisté dostali pozvánku na šachový turnaj, který se konal v pondělí 31.10.2022 na základní škole u svatého Štěpána. Turnaje se zúčastnili, kromě žáků z domácí školy, silní šachisté ze Slovenského šachového klubu Dobroslav Bratislava, kteří v Praze trávili podzimní prázdniny.

Turnaj začal před čtrnáctou hodinou, hrál se Švýcarským systémem na sedm kol a kolem půl sedmé večer mohl ředitel turnaje Přemysl Hrbek vyhlásit vítěze turnaje. Starší kategorii ovládl slovenský hráč Hryhorii Shykhnenko se ziskem 6,5 bodu před domácím Lubošem Rendlem, který se mimochodem před pár dny probojoval na Mistrovství Česka ve své kategorii a Josefem Benci ze Slovenska. Oba získali 5,5 bodu. Nejlépe umístěným naším hráčem byl Martin Kůžel z 9.B se ziskem 4,5 bodu a to stačilo celkově na výborné šesté místo.  Dále se turnaje ve starší kategorii zúčastnili Jáchym Kmoch z 9.B, Mikuláš Rosák ze 4.A, oba získali 3 body.

V mladší kategorii do devíti let jsme měli také tři zástupce a ti byli ještě úspěšnější než jejich starší kolegové. Vyhrál Štěpán Koukola, který sice nechodí na naši školu, ale je členem našeho klubu ŠK Na Smetance, před Leou Machačovou z domácího oddílu Šachy Štěpán. Oba získali čtyři body ze sedmi partií. Bronzovou medaili po skvělém výkonu získal náš Vojtěch Špeta ze 3.A se ztrátou na vítěze pouhého půl bodu. Také vynikající výkon a stejný počet bodů jako Vojta, tedy 3,5, získal Timur Novák ze 2.B a až pomocné hodnocení rozhodlo o tom, že Timur skončil na čtvrtém místě. Jsem velmi rád, že se turnaje zúčastnil také Alikhan Mammadbayli ze 3.B a získal na svém první turnaji 1,5 bodu.

Naši hráči si turnaj užili, zahráli si velké množství partií, získali kromě hromady bodů také mnoho zkušeností a zbývá jim popřát, aby je dokázali zúročit na jednom z dalších turnajů. Můžeme také věřit, že se na další turnaj odváží naši školu reprezentovat další členové školního šachového klubu.

Přiložené soubory:
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům
EU a MŠMT