Domů Základní škola Školní rok 2023/2024 Stromy života – výtvarné práce dětí ze ZŠ Na Smetance

Škola

Domů Základní škola Školní rok 2023/2024 Stromy života – výtvarné práce dětí ze ZŠ Na Smetance

Stromy života – výtvarné práce dětí ze ZŠ Na Smetance

Zbyšek Vít | 19. 9. 2023

Přinášíme do počínajícího podzimu radost, barvy a tvůrčí zaujetí. Naši mladí tvůrci se pokusili vyjádřit svůj pohled na život, přírodu a svět kolem nás.
Zkuste se spolu s nimi podívat na svět zase dětskýma očima, třeba se vám vybaví nejen vůně pastelek, ale i srdíčko v kůře stromu, sebrané kaštany pro radost a ořechy, které nakonec ukradly veverky. Přepadne vás tady třeba i omamná vůně jasmínu nebo šípkové růže v plné kráse bohatě kvetoucích keřů na stráních koncem května.
Budeme velmi rádi, když se objeví i pár řádků v knize návštěv. Přejeme příjemné chvíle zvenku i zevnitř knihovny v Záhřebské ulici, které děkujeme za nabídku vystavit práce dětí. Práce právě pilně tvoříme.
Děti jsou život, příroda je život, knihy jsou součástí života dětí i života stromů…
Přijměte naše pozvání a vstupte. Předpokládaný začátek vernisáže 9.října je v 16:30, upřesníme zde.

Vystavené práce budou v knihovně k prohlédnutí od 9.října do 1.prosince 2023, slavnostní vernisáž se koná 9.října 2023. Na vernisáži promluví Dora Kleníková, uvede akordeonovou skladbu Libertango, kterou zahraje Ernest Akhmetsin. Mozartův Menuet zahraje Terezka Crháková na klarinet. Pár slov o knihách a trochu poezie přinesou Adéla Příbrská a Silvie Rubešová.

Stromy života – výtvarné práce dětí ze ZŠ Na Smetance

Přiložené soubory:
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům
Financováno Evropskou unií

Adaptační kurzy pro budoucí prvňáčky 2024/2025

Adaptační kurzy se uskuteční ve dnech úterý 14.5., úterý 21.5., úterý 28.5., úterý 4.6. a úterý 11.6. vždy od 14:00 do 15:00.

Více informací k adaptačním kurzům pro budoucí prvňáčky: https://www.nasmetance.cz/zakladni-skola/adaptacni-kurzy-pro-budouci-prvnacky-2024-2025/