Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2021/2022 ŠvP 6. a 9. ročníky - Kolínská bouda
Domů Základní škola Archiv školních let Školní rok 2021/2022 ŠvP 6. a 9. ročníky - Kolínská bouda

ŠvP 6. a 9. ročníky - Kolínská bouda

Zbyšek Vít | 12. 5. 2022

Kronika Kolínské boudy – škola v přírodě, VI. A, B a IX.  A, B

8.-13. května 2022

Naše první dva dny – neděle, pondělí

První den jsme vyjížděli v 8:30. Byla neděle. Nyní se nacházíme na Kolínské boudě v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou. Kufry nám nahoru odvezlo auto, my jsme zatím šlapali čtyřkilometrový kopec.  Obědy tady mají velmi dobré, i večeře. Snídaně jsou nejlepší. Na pokoji jsem s Ondřejem Kosinou a Martinem Žižkou. Vyspali jsme se velmi dobře, snídaně byla velmi dobrá, mohli jsme si vybrat, co jsme chtěli. Dopoledne jsme se začali učit, měli jsme matematiku, dějepis, přírodopis a češtinu. Dnes odpoledne máme první velký výlet.

Matěj Rosák, VI. B

Dopis pro Krakonoše, aby nám pán hor zachoval přízeň

Dobrý den, Krakonoši,

jsme děti ze šesté A a jsme na škole v přírodě. Máte moc hezký les a hory, ráno tady vychází krásně sluníčko, venku je moc hezky. Máme tady zábavný program, počasí je pěkné, ale v horách se může rychle změnit, a tak Vás chci poprosit, jestli byste počasí neudělal ještě hezčí. Jsme na Kolínské boudě a ráno tu slyšíme ptačí cvrlikání. Všichni Vás zdravíme a ať se Vám mráčkové ovečky nerozběhnou po celé obloze. Děkujeme.

Jáchym Šorm, VI. A

Postřehy

Těším se na další dny a určitě si to tady užiju. Lucie Žižková, VI. B

Na pokoji jsem s Eliškou, Jolankou a Luckou. V neděli odpoledne jsme hráli hry , potom jsme se seznámili s pravidly, službami, denním programem a rozvrhem a šli jsme všichni spát. Tereza Ondráčková, VI. B

Sluníčko někdy vyjde, někdy zase ne. Každý den budeme vycházet z Kolínské na vycházky. Je to tady krásné a zábavné. A chtěl bych Vás, Krakonoši, poprosit, abyste pozdravoval sojku. Alessandro Flavio Rosso, VI. A

Budeme trávit hodně času venku a hraním her, ráno nás budí slunce a cvrlikání ptáčků v lese. Julie Blahníková VI.A

…a aby ráno vycházelo sluníčko pozdějš, aby mi nesvítilo moc do očí.

A jak šel čas dál

No, kde začít? Nedokážu se rozhodnout, jedna aktivita lepší než druhá. Snídaně stejný švédský stůl, dnes skvělý borůvkový džem do smetanového jogurtu, lupínky všeho druhu jedou…Společně se spolubydlícími vypravujeme po vydatném jídle zpět na pokoj, chystáme se na vyučování. Hodiny probíhají skvěle, obvykle se po první hodině už dá učit venku na sluníčku. Krakonoš je k nám laskavý, děkujeme. Pracuje se nám perfektně. Následuje oběd, kterému není co vytknout. Pravý krkonošský oběd – bramboračka a borůvkové knedlíky do nás vyloženě zahučely. Vždy po odpoledním klidu trávíme a odpočíváme, pak se vydáváme na odpolední sportovní program s našimi instruktory. Když jde o výlet, máme velká očekávání, je tu opravdu krásně – Černá hora nás potrápila sněhem, ale z rozhledny na Hnědém vrchu jsme viděli nádherně daleko do světa. Oba výlety splnily naše očekávání, to, že je v květnu na horách tolik sněhu, to jsme fakt nečekali. Večerní programy a večeře neměly chybu, fotbal i lukostřelba byla velká legrace a semtam jsme hledali míč i v haldách sněhu u Kolínské boudy. Společenský program s diskotékou – předzvěst odjezdu, škoda. A poslední večer hodnocení a odměňování, zítra budeme už spát doma. Ahoj, Kolínská, na shledanou, Krkonoše. S použitím textu Ládi Klofáče zapsala ič 12. května 2022.

Přiložené soubory:
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům
EU a MŠMT